Před pár týdny jsme se s @pajinkamezzeiova a @nicolle.kdomluvily termin naší holčičí cesty do Barcelony na začátek srpna. Jenže to by nebyla Paja, aby to zase nezkomplikovala a nehledal se nový termín. Jelikož si nenahlásila, kdy by tedy mohla jet, rozhodly jsme se s Niky, ze pojedeme jen spolu a na třetí brunetu se vyprdneme?

Termín odletu se stanovil na den příjezdu z Colours. Niky po 4 dnech á 18hodin v práci a pár hodinách spánku připravená v 16:30 před barákem? Naložila jsem jí a jelo se zaparkovat k letišti. Odlet byl plánovaný na 18:00. My v 17:00 někde v procesu parkování a hledání @taxify. Kluci z Taxify dorazili a prý v kolik máme být na letišti. Dle emailu max 17:20? klučina na mě nevěřícně mrknul, zařadil a vyrazil. Jestli dostane tak 10 pokut, tak se mu tímto moc omlouvám, protože náš let měl zpoždění hodinu a půl ??‍♀️??‍♀️?V tomto čase vznikla i tato fotka, která dle Niky vypadá jako reklama na letiště. ??‍♀️? Aby mohla vzniknout, musela jsem vyhodit jednoho pána a po vyhození jsem zjistila, že to je celkem slavný český herec. Opět se omlouvám za drzost a za to, že absolutně netuším jméno, protože si pamatuju tak 3 herce celkem??‍♀️? jedním z nich je třeba Brad Pitt a pak už musím pátrat a prostě nevim??‍♀️??‍♀️ #NepamatovákNaJména

Ještě než se letadlo odlepilo od země, Niky zařezávala jako starej dědek. Snažila se dospat Colours a celkem se jí to i podařilo (další dny už byla i použitelná) ?
Po přistání jsme se přesunuly z letiště do centra. Naštěstí jsem vybrala ubytování jen kousek od místa, kde nás vyhodil autobus z letiště. Jenže hurá akce skončila hned, když jsme vkročily k naší paní domácí do jejího bytečku. Byt naší paní domácí byl velikosti 3+1, ale měl max 40m2 komplet. Z našeho pokoje se muselo projít obývákem, kde paní byla pečená vařená připravená vesele konverzovat kdykoli jsme vystrčily nos a do noci koukala na telku??‍♀️
Minikoupelnička o velikosti takové, že při čistění zubů jsme já musela stát téměř ve sprše, aby se vešla i Niky, byla též velmi super? a prosím uvědomte si, že jsme nebyly přes Airbnb! Když Niky šla v noci na záchod, vrátila se se zděšeným výrazem, že jako paní domácí tam spí s otevřenýma dveřma nepřikrytá a co jsem to proboha koupila za ubytování. Aby toho nebylo málo, vtrhla nám paní domácí bez zaklepání a vytkla nám asi 10 věcí, mezi které patřil například ručník na zemi nebo jídlo v posteli? Úplně poslední kapkou bylo započítání poplatku za úklid ve výši 1500 Kč, který nebyl na bookingu uvedený a na který stále marně čekáme?

První den Barcelony začal zvesela. Kousek od našeho ,,skvělého“ ubytování jsme si půjcily kola. Sjely jsme ke Catedral de Barcelona, udělaly pár fotek a jely jsme na vyhlídku. Haha ? Nejenže jsme snečí rychlostí do kopce, kde Niky proklínala kolo, já těch 50 stupňů a cesta, co by normálnímu člověku trvala max půl hodiny, my jely hodinu, ale když se před námi zjevil poslední, ale zároveň největší kopec, vzdaly jsme to a kola zamkly k lampě na parkovišti. Pohled, který nám utkvěl v paměti, kdy nám paní z půjčovny výslovně zakázala kola přivazovat k lampě jsme ignorovaly ?
Po výšlapu nahoru jsme pod ještě větším kopcem našly parking pro kola. Byla prázdná. Kdo by tam taky dojel žejo??‍♀️ Já po prvních pár schodech jsem si ve stínu dala pauzu. Kdybych věděla co mě ještě čeká, zůstanu tam dodnes?Po výběhu dolů jsme čaply kola a jely jsme se fláknout na pláž. Pláž v Barceloně v sezóně je celkem za trest. Všude všude všude lidiii. Asi jsem rozmazlená, ale tohle jsem asi nikdy nikde nezažila ??‍♀️(nebo jezdim k moři mimo sezónu a taky teda moc nejezdim no?). Jelikož jsme musely odevzdat naše kola do 20:00, byly jsme na pláži cca jen hodinku. Pak jsme se zdržely tady na té promenádě a musely na to šlápnout. Bohužel moje navigace neumí cesty pro kolo, tak jsem dala kratší cestu pro pěší. @nicolle.k málem zabila / srazila 10 lidí včetně sebe a mě. Ale stejně jsme kola nestihly do daného času vrátit, protože jsme se ztratily, navigace nás vedla úplně jinam a na telefonní číslo uvedené na webových stránkách půjčovny mi pán řekl, že na nás počká, ale že tam žádnou zápůjčku na Mia Gebauer nemá. ???‍♀️ Načež jsem byla lehce nevrlá a Niky se mě snažila uklidnit? #NervákMia

Po naší ranní jízdě k Sagrada família jsme jely konecně vrátit ty naše kola? paní nás se smíchem uvítala, kde že jsme to byly a zkásla nás o dalších 8€. Poté rychle na pokoj za naší paní domácí, rozloučit se, hodit kufry do úschovny a hurá na Tribidado. Tuhle cestu uz jsme absolvovaly metrem. ????‍♀️ kolo v teplotách nad 30 stupňů úplně nedoporučuju? takže nejprve metro, kde je příjemných 10 stupňů, pak bus, kde už se teplota naopak přibližuje 40 a nakonec lanovka. Nahoře naprostá nádhera. Výhled na celou Barcelonu, místo s obrovskou atmosférou (a nebylo tam ani moc lidí??), kterou ale bohužel naprosto kazí lunapark, který se tam nejspíš v posledních letech přistavěl a který nám naháněl hrůzu vždy, když se spustila hudba typická pro kolotoče a která je často slyšet v hororech?

Po rychlém obědě v KFC (a ne stripsy tu mají naprosto jiný recept a chuť a já místo abych ochutnala něco místniho, tak jdu pro klasiku do KFC a ejhle, ona to klasika neni??‍♀️?) jsme se přesunuly do naší další destinace Calella. Abych nezapomněla. Hladová ženská = protivná ženská. Dvě hladové ženské = ❌???

Poslední z našich dnů začal opět velmi klidně, pláž, relax, procházka. Letělo nám to zpátky do Prahy kolem 21:30. Bylo tedy naplánováno, že se kolem 17:00 vrátime na hotel, hodíme sprchu, sníme si meloun a svezeme se na letište. .
Když si tak v poklidu dojídáme melouna, omrknu opět kdy nám to přesně jede. A ejhle. Za 10 minut nebo pak až za 2 hodiny. Niky na mě nevěřícně koukla, zda jsem se jako úplně nezbláznila, že chci stihnout vlak, který jede za 10 minut, když je náš hotel vzdalený 20 minut chůze a jsme obě ještě v plavkách. Když si ale uvědomila, že to myslim smrtelně vážne, že letíme pro kufry a pak sprint, popadne svoje saky paky a běží taky?  Po 13 minutach dobihaji dvě rajčata s kuframa vlak, který je bezpecně doveze na místo určení a v pohodě sedí v letadle ? . Koho by zajimalo cokoli z naseho vyletu, tak piste??